راهنمای جامع انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست و چهره

انتخاب رنگ مو متناسب با چهره

کلیه افراد عاشق زیبایی هستند پس تلاش می ‌کنند تا راهی جهت زیباتر شدن چهره خود بیابند. رنگ کردن مو یکی از اقداماتی است که می ‌تواند موجب جذابیت چهره شود. رنگ مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جوان تر شدن چهره دارد و می تواند تغییراتی در افراد به وجود آورد. اما نمی توان رنگ مو را بدون توجه به رنگ پوست و چهره انتخاب کرد. زیرا تناسب میان رنگ مو و پوست صورت می تواند زیبایی چهره را دو چندان کند. اگر شما نیز قصد رنگ کردن موی خود را دارید، بهتر است مطالعه ادامه این مطالب را از دست ندهید.

اهمیت تناسب رنگ مو با رنگ پوست و چهره

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در زیبایی بانوان تاثیر بسیار زیادی می گذارد، داشتن موهای پرپشت و خوش رنگ است. به همین دلیل انتخاب رنگ موی مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره بگذارند. برای انتخاب رنگ مو باید به نکات متعددی توجه کرد و نمی‌توان آن را بدون در نظر گرفتن رنگ پوست و چهره انتخاب نمود. زیرا اگر رنگ مو با رنگ پوست و سایر اعضای صورت همخوانی داشته باشد، ظاهر فرد زیبا و جذاب تر خواهد شد.

تشخیص رنگ چهره

همانطور که بیان کردیم شما باید رنگ موی خود را متناسب با رنگ چهره خود انتخاب کنید. برای آنکه بتوانید رنگ چهره خود را به خوبی تشخیص دهید، باید به موارد زیر توجه کنید:

 • برای آنکه شما بتوانید رنگ پوست خود را به صورت دقیق مشخص کنید، باید هرگونه مواد آرایشی را از روی صورت خود پاک نمایید. حتی یک کرم ضدآفتاب ساده نیز می تواند رنگ چهره شما را تغییر دهد.
 • جهت تعیین رنگ دقیق پوست صورت خود باید از نور های طبیعی استفاده کنید. نورهای مصنوعی کلیه طیف های نوری را در بر نمی گیرند. به‌عنوان‌ مثال نور مهتابی رنگ صورت را سرد و بی روح نشان می دهد.

جهت تعیین تن رنگ پوست از دو واژه گرم و سرد استفاده می شود. برای انجام این کار در زیر نور طبیعی به رگ های درون مچ دست خود نگاه کنید. اگر رنگ رگ شما آبی بود، دارای تناژ سرد هستید اما اگر رنگ رگ دست شما در زیر نور طبیعی به رنگ سبز دیده می شد، شما پوست گرمی دارید.

مقالات مرتبط:

به هر پوستی چه رنگ مویی میاد

رنگ های موی مناسب پوست گرم

اکنون که می دانید رنگ پوست شما چه نوعی است، به راحتی می توانید رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کنید. به طور کلی هرچه رنگ موی شما ظاهر بهتری داشته باشد، چهره شما جذاب تر خواهد شد. افرادی که رنگ پوست گرمی دارند نباید به سراغ رنگ‌های آبی، خاکستری و بنفش بروند؛ زیرا این رنگ ها به هیچ عنوان با تناژ پوست گرم سازگار نیستند و به چهره فرد، رنگ غیر طبیعی می بخشند. اما انتخاب رنگ هایی چون قرمز، بلوند، هایلایت قهوه ای می ‌تواند چهره شما را جذاب و زیبا کند. رنگ های دیگری مانند کرم استخوانی، قهوه ای روشن، سایه روشن قرمز بهترین انتخاب برای افراد دارای پوست گرم هستند.

رنگ های موی مناسب پوست سرد

اگر تناژ پوست روشن با تناژ سرد دارید، بهتر است به سراغ رنگ های چون پلاتینی، شامپاینی، قهوه ای، بلوند سرد، پلاتینی و  کتانی بروید. اما انتخاب رنگ هایی چون طلایی، زرد، قرمز و برنزه اصلا برای شما مناسب نیست و می‌ تواند زیبایی صورت شما را نابود کند. این طیف رنگی تاثیرات منفی بر روی ویژگی های طبیعی و خصوصیات صورت شما می گذارد.

انتخاب رنگ موی مناسب پوست سبزه

اگر رنگ پوست شما سبزه است با انتخاب رنگ های گرم، چهره بسیار زیباتری خواهید داشت. اگر شما رنگ هایی مانند بلوند شکلاتی، کاراملی، قهوه ای روشن، عسلی و… راه برای موهای خود انتخاب کنید، چهره بسیار زیبا و جذاب خواهید داشت. اما انتخاب رنگ های بسیار روشن، بلوند طلایی زیبایی چهره شما را از بین می‌ برد و چهره شما رنگ پریده و بیمار به نظر خواهد رسید. به طور کلی می توانیم بیان کنیم که افرادی که رنگ پوست سبزه دارند، بهتر است از رنگ موهای تیره استفاده کنند.

رنگ موی مناسب چهره

هایلایت مو متناسب با رنگ چشم و پوست

هایلایت مو یکی از بهترین روش هایی است که می تواند موجب زیباتر شدن چهره شما شود. اما هایلایت مو نیز مانند سایر رنگ های مو اصول و قواعدی دارد و باید متناسب با  با رنگ پوست و رنگ چشم ها باشد. به طور کلی اگر پوست شما تیره است و چشمان قهوه ای دارید، می توانید از هایلایت شکلاتی شیری استفاده کنید. اما اگر پوستی تیره با چشمان روشن دارید، هایلایت کاراملی بهترین انتخاب برای شما است.

بانوانی که پوست روشن و چشمان روشن دارند، انتخاب هایلایت خاکستری برای آن ها بسیار ایده آل است. همچنین انتخاب رنگ موی بلوند طلایی و هایلایت هلویی برای بانوانی که پوست روشن و چشمان تیره دارند، انتخاب فوق العاده ای است که می ‌تواند در چهره آن ها جلوه بسیار زیبایی به وجود آورد.

رنگ موی خود را متناسب با استایل خود انتخاب کنید

جالب است بدانید حتی استایل شما در انتخاب رنگ مو تاثیر دارد. اگر قصد دارید همیشه به عنوان یک بانوی جذاب و خوش استایل حضور یابید، باید رنگ موهای خود را متناسب با استایل خود انتخاب کنید. به عنوان مثال انتخاب رنگ موی فانتزی به هیچ عنوان برای استایل ‌های رسمی مناسب نیست؛. بنابراین بهتر است رنگ موهایی را انتخاب کنید که در طولانی مدت شما را خسته و دلزده نکند و همچنین با تمام استایل های تان هماهنگ باشد.

راهنمای انتخاب رنگ موی مناسب

شما می توانید جهت جذابیت بیشتر و ایجاد تغییراتی در خود، رنگ موی خود را تغییر دهید. البته برای اینکه بتوان رنگ موی مناسب را انتخاب کنید باید به برخی نکات توجه نمایید. این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

 • بهتر است برای انتخاب رنگ موی خود نظر آرایشگرتان را بپرسید تا او رنگ مناسب با چهره تان را به شما پیشنهاد دهد.
 • هرگز رنگ مورد نظر خود را بر اساس رنگ قوطی یا برچسب رنگ مو انتخاب نکنید. زیرا این رنگ ها با رنگ اجرا شده روی مو متفاوت هستند.
 • اما تنها رنگ پوست و چهره در انتخاب رنگ مو تاثیر ندارد. شما باید در هنگام انتخاب رنگ موی مناسب به رنگ چشم های خود نیز دقت کنید.

hair color suitable for skin

چندین توصیه برای موهای رنگ شده

اگر موهای رنگ شده دارید، بهتر به نکات زیر توجه کنید:

 • جهت حفظ رطوبت موهای رنگ شده خود بهتر است از نرم کننده ها و تقویت کننده های مناسب استفاده کنید.
 • هنگام بلوند کردن موهای خود، فاصله میان دکلره کردن مو را طولانی تر کنید تا موهای شما کمی استراحت کنند.
 • اگر موهای خود را دکلره کرده ‌اید، در نوبت‌ های بعدی از رنگ موی تیره استفاده نکنید. زیرا شما با اجرای این رنگ روی دکلره، موجب می شوید که دیگر نتوانید از رنگ های روشن استفاده کنید. در این صورت اگر قصد داشته باشید مجدد به سراغ رنگ ‌های روشن بروید، باید بار دگر موهای خود را دکلره کنید.
 • برای محافظت از موهای رنگ شده در مقابل آفتاب و پیشگیری از ایجاد خشکی مو، بهتر است از کلاه یا روسری استفاده کنید.
 • هنگام سشوار کشیدن موهای رنگ شده خود، فاصله سشوار با موها باید زیاد باشد تا هیچ آسیبی به ریشه مو وارد نشود.
 • موهای خیس و مرطوب رنگ شده را تا زمانی که هنوز به خوبی خشک نشده اند، شانه نکنید.

سخن پایانی

اگر شما بتوانید رنگ موی درست را انتخاب کنید، چهره بازتر و شاداب تری خواهید داشت. اگر به دنبال یک آموزشگاه آرایشگری حرفه ای جهت یادگیری رنگ کردن مو هستید، پیشنهاد ما به شما آرایشگاه الهه است. همچنین آموزشگاه آرایشگری زنانه الهه مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ‌ای کشور را دارد و کلیه دوره های آرایشگری از مبتدی تا حرفه ای را به صورت علمی و کاربردی برگزار  می‌ کند. این آموزشگاه در کلیه رشته های آرایشگری مانند رنگ و مش، کوتاهی مو، آرایش عروس، تاتو صورت و کراتینه مو هنرجو می پذیرد. بنابراین اگر به آرایشگری علاقه ‌مند هستید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دوره رنگ مو

به همراه مدرک فنی و حرفه ای

ثبت نام دوره
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

1 thoughts on “راهنمای جامع انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست و چهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *