هایلایت مو چیست؟ 6 روش فوق‌العاده برای هایلایت موهای زنانه و مردانه

هایلایت مو چیست

فرقی نمی‌کند که به دنبال چه نوع استایلی برای موی سر خود هستید؛ هایلایت یکی از بهترین راهکارها برای رنگ‌آمیزی موی سر به شمار می‌رود. تقویت رنگ طبیعی موی سر با استفاده از هایلایت با کیفیت بالایی محقق می‌شود. خیلی از افراد این سؤال را مطرح می‌کنند که بهترین هایلایت مو چیست؟ این در حالی است که پاسخ واحدی برای این سؤال وجود ندارد. بسته به جنس و رنگ موی سر افراد و همچنین استایل ظاهری مورد نظر آن‌ها، می‌توان مدل هایلایت مناسب موی سر را تعیین کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با برترین مدل‌های هایلایت مو در خانه آشنا کنیم. تا پایان ما را همراهی کنید.

هایلایت مو چیست؟

روش‌های مختلفی برای رنگ‌آمیزی موی سر وجود دارد. یکی از معروف‌ترین و بهترین روش‌ها، هایلایت مو است. با هایلایت مو در واقع بخشی از موی سر را با رنگ روشن‌تر نسبت به رنگ زمینه، رنگ‌آمیزی می‌کنند. این کار باعث می‌شود که جلوه زیباتری در موی سر افراد ایجاد شود. در واقع با هایلایت مو سعی می‌شود تا از طریق برجسته‌سازی بخشی از موی سر، ظاهر زیباتر و جذاب‌تری برای افراد ایجاد شود.

برای این منظور معمولا پوشش خاصی روی بخشی از موی سر گذاشته می‌شود. به این ترتیب از انتشار رنگ روی آن بخش‌ها جلوگیری به عمل می‌آید. سپس فرآیند رنگ آمیز سایر بخش‌های موی سر به دقت انجام می‌شود. نکته مهم درباره انتخاب رنگ هایلایت این است که حتما در مقایسه با رنگ زمینه مو، باید روشن‌تر باشد. به عنوان مثال برای مو‌های قهوه‌ای باید حتما از هایلایت با رنگ قهوه‌ای روشن استفاده شود. به عنوان یک قاعده کلی توصیه می‌شود که بعد از شناسایی رنگ زمینه موی سر، هایلایت را با رنگی دو درجه روشن‌تر انجام دهید.

مزایای هایلایت مو

مزایای هایلایت مو چیست؟

تا اینجا متوجه شدیم که هایلایت مو چیست. در ادامه باید به این سؤال پاسخ دهیم که این روش رنگ‌آمیزی موی سر چه مزایایی به دنبال دارد؟ به طور کلی تکنیک هایلایت باعث ایجاد نوعی برجستگی در موی سر می‌شود که در پی آن ظاهر شاداب‌تر و جوان‌تر برای افراد به ارمغان خواهد آمد. از جمله مهم‌ترین مزایای هایلایت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:‌

  • نگهداری موی هایلایت شده در مقایسه با مویی که به طور کامل رنگ‌آمیزی شده، بسیار آسان‌تر است.
  • هایلایت مو به ایجاد تغییرات جزئی اما تأثیرگذار در ظاهر افراد کمک می‌کند.
  • با استفاده از هایلایت می‌توان رنگ‌های مختلفی را به طور همزمان برای رنگ‌آمیزی موی سر بکار برد.
  • با اجرای درستی هایلایت، نوعی بافت و عمق در موی سر افراد ایجاد می‌شود.

مهم‌ترین نقطه ضعف هایلایت مو چیست؟

بررسی کردیم که مزایای اصلی هایلایت مو چیست. در کنار مزایای قابل توجهی که برشمردیم، نباید از محدودیت‌های هایلایت مو نیز غافل شد. وقتی از تکنیک هایلایت برای رنگ‌آمیزی موی سر استفاده می‌کنید، ریشه‌های موی سر معمولا به همان حالت اولیه با رنگ زمینه باقی می‌مانند. پس از مدتی نیز از ناحیه ریشه مو بار دیگر رنگ تیره زمینه موی سر، ظاهر شده و پیشروی می‌کند.

عواملی مانند قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید و آب باعث می‌شود که موی سر خیلی زودتر به حالت ابتدایی تغییر رنگ دهد. بنابراین باید توجه داشته باشید که لازم است که در بازه‌های زمانی مشخص، هایلایت موی خود را تکرار کنید.

روش‌های مختلفی هایلایت مو

6 روش کلی برای هایلایت موی کوتاه و بلند وجود دارد که عبارت‌اند از:

1. هایلایت مو با استفاده از فویل

قدیمی‌ترین و در عین حال رایج‌ترین روش هایلایت موی سر، استفاده از فویل است. در اجرای این روش ابتدا باید با استفاده از فویل آلومینیومی، تکه‌هایی از موی سر را که برای رنگ‌آمیزی انتخاب کرده‌اید، از سایر موها جدا کنید. در ادامه رنگ مورد نظر را آماده کرده و با استفاده از الگوی مشخصی روی موهای انتخاب شده، اعمال کنید.

هایلایت مو با استفاده از فویل

2. هایلایت مو با استفاده از کلاه

بهترین روش برای هایلایت موی کوتاه، استفاده از کلاه است. علاوه بر آن در صورتی که قصد هایلایت مو در خانه را دارید، نیز بهتر است از کلاه استفاده کنید. به این ترتیب خیلی راحت در زمان رنگ‌آمیزی می‌توانید موهای سر خود را مشاهده کنید و تا زمان رسیدن به رنگ مورد نظر فرآیند رنگ‌آمیزی را ادامه دهید.

در این روش یک کلاه پلاستیکی روی سر قرار می‌گیرد. روی سطح کلاه سوراخ‌های مختلفی وجود دارد. با استفاده از قلاب‌های خاصی، دسته‌های نازک موی سر از سوراخ‌های کلاه بیرون کشیده می‌شوند. در ادامه کار رنگ‌آمیزی انجام می‌شود. نهایتا بعد از شستن موی سر، کلاه از سر برداشته می‌شود.

هایلایت مو با استفاده از کلاه

3. هایلایت مو به روش بالیاژ

در ادامه بحث هایلایت مو چیست، باید به یکی از جدید‌ترین روش‌های هایلایت بپردازیم. این روش بیشتر برای موهای بلند اجرا می‌شود. در این روش موی سر به صورت افقی به سه بخش تقسیم می‌شود. بخش بالایی به همان رنگ اصلی زمینه باقی می‌ماند. در ادامه بخش میانی با استفاده از رنگ روشن‌تر نسبت به رنگ زمینه، به صورت ملایم هایلایت می‌شود. بخش پایینی یا سوم موی سر با رنگ روشن‌تر نسبت به لایه میانی، هایلایت می‌شود.

این روش باعث می‌شود که حجم موهای سر بیشتر به نظر برسد. علاوه بر آن نوعی موج در موی سر ایجاد می‌کند که بر زیبایی ظاهری افراد تأثیر بسزایی دارد. اجرای هایلایت مو به روش بالیاژ نیاز به مهارت بالایی دارد و توصیه نمی‌شود که شخصا در منزل از این روش استفاده کنید.

هایلایت مو به روش بالیاژ

4. هایلایت مو به روش فویلاژ

تمام مراحل این روش هایلایت مانند بالیاژ است؛ با این تفاوت که از فویل برای ایجاد رنگ روشن‌تر در موی سر استفاده می‌شود. این تکنیک برای افراد با ظاهر سبزه و همچنین کسانی که به دنبال ظاهر بلوند هستند، گزینه‌ای فوق‌العاده است.

هایلایت مو به روش فویلاژ

5. هایلایت به روش بیبی لایت

روش بیبی لایم برای ایجاد ظاهر آفتابی در موی سر استفاده می‌شود. پس از اجرای این روش ظاهر درخشان‌تری در مو به وجود می‌آید. این روش برای افرادی که دارای موهای ظریفی هستند، کاملات مناسب است. علاوه بر آن در مقایسه با سه روش فوق، تغییرات بیشتری در موی سر ایجاد می‌کند.

هایلایت به روش بیبی لایت

6. هایلایت به روش امبره (Ombré)

در ادامه بحث هایلایت مو چیست، نوبت به معرفی یکی دیگر از روش‌های جدید به نام امبره می‌رسد. در این روش طیف رنگی با سایه‌های مختلف در موی سر اجرا می‌شود. به این معنی که از یک رنگ کلاسیک در ناحیه بالایی سر فرآیند هایلایت شروع می‌شود و تا انتها با سایه‌های مختلف ادامه پیدا می‌کند.

هایلایت به روش امبره (Ombré)

اقدامات ضروری برای محافظت از موی سر بعد از هایلایت

حتما برای شما نیز این سؤال به وجود آمده است که اقدامات مراقبتی بعد از هایلایت مو چیست؟ به طور کلی باید چند اقدام اساسی را برای محافظت از موی سر خود انجام دهید که به تشریح آن‌ها می‌پردازیم.

1. برای تغذیه ریشه مو باید هفته‌ای یک بار از ماسک‌های مخصوص موی رنگ شده استفاده کنید. ماسک را به آرامی روی موی سر بمالید. مدتی صبر کنید و سپس با آب خنک موی خود را شستشو دهید.

2. سعی کنید موهای خود را برای مدت زیادی در برابر نور خورشید قرار دهید. اشعه ماورابنفش خورشید باعث آسیب رسیدن به رنگ هایلایت می‌شود. بعد از چند ساعت قرار داشتن در برابر نور آفتاب، حتما موی سر خود را بشویید.

3. در زمان شنا کردن حتما از کلاه شنا استفاده کنید.

4. مصرف منظم مرکبات را برای تأمین ویتامین‌های مورد نیاز موی سر در برنامه غذایی‌تان قرار دهید.

5. با مصرف هویچ، زرده تخم مرغ و ماهی قزل‌آلا نیاز موی سر به بیوتین را تأمین کنید.

6. ترجیحا برای خشک کردن موی سر بعد از شستشو، از سشوار استفاده نکنید.

کلام پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که هایلایت مو چیست. 6 روش اصلی اجرای هایلایت مو را نیز با هم بررسی کردیم. اگر به دنبال هایلایت مو در خانه هستید، بهتر است از روش ماسک مو استفاده کنید. در غیر این صورت اگر به آرایشگاه مراجعه می‌کنید، دست شما برای انتخاب روش‌های مختلف کاملا باز است. هایلایت مو در بین مردان و زنان امری کاملا رایج است. افرادی که به دنبال تغییر در ظاهر خود هستند؛ اما نمی‌خواهند با رنگ کردن تمام موی سر همه چیز را تحت‌الشعاع قرار دهند، هایلایت را به عنوان یک گزینه ایده‌آل انتخاب می‌کنند.

راستی اگه میخوای هایلایت مو رو به صورت تخصصی یاد بگیری تو دوره آموزش رنگ و مش میتونی ثبت نام کنی و مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی بگیری.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *