7 مدل از پرطرفدارترین مدل‌های کوتاهی مو

موها بخش مهمی از استایل و ظاهر افراد را تشکیل می‌دهد و نشان دهنده شخصیت و درون افراد می‌باشد. بسیاری از افراد با رنگ کردن مو، کوتاه کردن مو و یا حالت دادن به آن به آراستگی خود کمک کرده و زیبایی ظاهری خود را افزایش می‌دهند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از این موارد باید با چهره و استایل شما سازگار باشد تا جلوه زیبایی ایجاد کند. اکثر افراد به خصوص خانم‌ها از کوتاهی موهای خود وحشت دارند بنابراین هرگز موهای خود را کوتاه نمی‌کنند و این در حالی است که برای بسیاری  از افراد بخصوص خانم‌های میان سال داشتن موهای کوتاه زیباتر بوده و جلوه چهره آن‌ها را افزایش می‌دهد. کوتاهی موها اغلب ترسناک بوده ولیکن برای برخی از افراد بسیار مناسب و عالی می‌باشد. مدل‌های مختلفی از کوتاهی مو وجود دارد که بسته به استایل، چهره، ابعاد اجزایی صورت و… به خانم‌ها پیشنهاد می‌شود. در این راستا مشاوره و مطالعه درباره انواع کوتاهی مو و نمونه‌های پرطرفدار و ترند آن می‌تواند به شما در انتخاب مدل موی مناسب کمک کند. در ادامه به معرفی 7 مدل از پرطرفدارترین مدل‌های کوتاهی مو می‌پردازیم.

 

مدل موی کوتاه آبشاری

 این سبک از کوتاهی مو برای همه‌ای ابعاد مو مناسب بوده و ظاهری زیبا ایجاد می‌کند. در این مدل موها به صورت طبقه طبقه و حالت دار کوتاه شده و به صورت آبشار به سمت پایین متمایل می‌شوند. یکی از نکات مثبت این مدل مو علاوه بر تغییر زیبا و چشمگیر کوتاه نشدن بیش از حد موها است و از این رو برای کسانی که برای اولین بار قصد کوتاهی موهای خود را دارند پیشنهاد می‌شود.

آموزش ببینید: دوره تخصصی آموزش کوتاهی مو زنانه

مدل موی کوتاه پیکسی

این مدل مو جزء سبک‌های جدید مدل موی کوتاه است که بسیار مورد استقبال خانم‌ها در رده سنی‌های متفاوت قرار گرفته است. در این مدل مو موهای قسمت جلویی سر بلند‌تر و موهای قسمت پشت سر کوتاه‌تر هستند. مدل پیکسی دارای انواع مختلف بوده و در مدل‌های بلند لایه‌ای، موج دار، کوتاه و… قابل اجرا است. لازم به ذکر است که این مدل مو دارای ظاهری بهم ریخته و جذاب است.

مدل موی کوتاه کرنلی

این مدل مو معمولا جزء مدل‌‌های بلند کوتاهی مو است و تا انتهای گردن و شانه‌ها کشیده می‌شوند. در این مدل از کوتاهی موها به صورت شیب دار از عقب سمت به سمت جلویی سر کوتاه شده و در نتیجه موهای جلویی سر از عقب آن بلندتر است. مدل موی کرنلی یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مو است که تقریبا به انواع صورت‌ها می‌آید.

مدل موی کوتاه لیر

این مدل مو ظاهری شبیه مدل آبشاری دارد امام تفاوت‌های بارزی میان این دو وجود دارد. مدل موی لیر نیز برای انواع اندازه موها مناسب بوده و قابل اجرا است. مدل موی لیر موها را پرتر و کمی شلخته نشان داده که باعث زیبایی و جذابیت موها می‌شود. از مدل موی لیر می‌توانید برای موخوره گیری و کوتاهی کم موها استفاده کنید.

مدل موی کوتاه فارا

مدل موی کوتاه فارا سبکی از مدل مو بوده که برای خانم‌ها با موهای موج دار و مجعد پیشنهاد می‌شود. این مدل مو با اکثر فرم‌های صورت همخوانی داشته و ظاهری جذاب ایجاد می‌کند. مدل فارا از آن سبک از مدل‌های مو است که هم برای موهای کوتاه و هم برای موهای بلند مناسب بوده و ظاهری خاص ایجاد می‌کند.

مدل موی کوتاه آندرکات

این مدل مو بیشتر برای ایجاد طرح‌ها و مدل‌های خاص بر روی مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از موزر طرح‌های مختلف و خطی بر روی قسمت خاصی موهای سر ایجاد می‌شود. این مدل بیشتر در بین دختران جوان پرطرفدار بوده و مدلی خاص می‌باشد.

مدل موی کوتاه کوپ

این مدل موی کوتاهی بسیار جذاب بوده و هم برای دختران هم برای خانم‌های میان سال پیشنهاد می‌شود. در این مدل زاویه سازی مو و کوتاهی مرتب موها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. مدل موی کوپ حالتی پر و گرد به موها داده و البته در این مدل نیز موهای جلویی سر بلندتر از عقب آن می‌باشد.

بیشتر بخوانید: انتخاب مدل موی کوتاه جذاب متناسب با فرم صورت

سخن پایانی

کوتاهی مو اقدامی جسورانه و ترسناک است. اغلب افراد به دلیل برگشت پذیر نبودن فوری این نوع از تغیرات مو از انجام آن صرف نظر کرده و با رنگ کردن و کراتین موها در آن‌ها تغییر ایجاد می‌کنند. کوتاهی مو علاوه بر ایجاد ظاهری جذاب باعث حذف موخوره و تقویت جزئی موها نیز می‌شود همچنین مدل مو یکی از موثرترین فاکتورها در زیبایی و شادابی چهره می‌باشند. با انتخاب یک مدل موی مناسب می‌توانید علاوه بر افزایش ضخامت موهای خود باعث حالت گیری جذاب و آراستگی موهای خود شوید. در این مطلب سعی کردیم با معرفی پرطرفدارترین انواع مدل‌های کوتاهی مو و بررسی آن‌ها شما را در زمینه انتخاب مدل موی مناسب یاری کرده باشیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *