بهترین مرکز آموزش کاشت ناخن مبتدی و حرفه ای با مدرک بین المللی

بهترین مرکز آموزش کاشت ناخن

کاشت ناخن از جمله اقدامات زیبایی است. برای این منظور از مواد و ابزارهای مخصوصی استفاده می‌شود. روش‌های طبیعی و غیر طبیعی مختلفی برای کاشت ناخن وجود دارد. کاشت ناخن در میان خانم‌ها در سنین مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل شما می‌توانید با آموزش کاشت ناخن به صورت اصولی از فرصت‌های شغلی خوبی بهره‌مند شوید. در این مقاله قصد داریم به بررسی مقدماتی مراحل و روش‌های کاشت ناخن بپردازیم. علاوه بر آن در پایان به معرفی بهترین مرکز آموزش کاشت ناخن در تهران می‌پردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

روش‌های کاشت ناخن چیست؟

در جریان آموزش کاشت ناخن دو روش اصلی به هنرجویان آموزش داده می‌شود. این دو روش عبارت‌اند از:

  • کاشت ناخن با پودر
  • کاشت ناخن با ژل

البته روش‌های دیگری مانند کاشت ناخن با قالب و فرمر نیز وجود دارند. ولی در مقایسه با دو روش فوق کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال روش کاشت ناخن با قالب در عین سادگی چندان کاربردی نیست؛ چرا در اثر کوچک‌ترین تماس با آب، همه چیز خراب می‌شود.

در روش کاشت ناخن با پودر ابتدا ناخن مصنوعی با چسب روی ناخن قرار می‌گیرد. طول ناخن مصنوعی معمولا زیاد است. بر حسب نظر مشتری معمولا ناخن مصنوعی کوتاه می‌شود. ناخن مصنوعی بستر مناسبی برای رشد قارچ‌ها در طولانی مدت هستند. برای جلوگیری از این اتفاق مقداری مواد ضد قارچ روی ناخن مصنوعی می‌ریزند. سپس پودر مخصوص کاشت ناخن روی آن قرار می‌گیرد. بعد از قالب‌بندی مواد با استفاده از سوهان برقی شکل‌دهی می‌شوند. این فرآیند برای هر ناخن حدود 1 ساعت زمان می‌برد.

مقالات مرتبط:

در روش کاشت ناخن با ژل نیز تقریبا مراحلی مشابه با روش پودری طی می‌شود. تفاوت این دو روش در نوع مواد مصرفی برای کاشت ناخن است. بعد از قرار دادن مواد ژله‌ای روی ناخن لازم است که سطح آن‌ها خشک شود. برای این منظور از دستگاه‌های مخصوص فرابنفش استفاده می‌شود.

آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه ای

آموزش کاشت ناخن به صورت گام به گام

با روش‌های کاشت ناخن آشنا شدیم. در این قسمت لازم است به آموزش کاشت ناخن بپردازیم. این فرآیند در چند مرحله انجام می‌شود که عبارت‌اند از:

1. تهیه لوازم ضروری برای کاشت ناخن

سوهان برقی و دستگاه UV یا فرابنفش مهم‌ترین تجهیزاتی هستند که برای کاشت ناخن به آن‌ها نیاز خواهید داشت. در کنار آن بسته به اینکه از کدام روش برای کاشت ناخن استفاده می‌کنید، باید پودر یا ژل مورد نظر را خریداری کنید. در زمان خرید این مواد توجه داشته باشید که حتما از برندهای معتبر برای خرید محصولات استفاده کنید. متاسفانه بعضا محصولات بی‌کیفیت در بازار عرضه می‌شوند که دردسرهای زیادی را برای افراد به دنبال دارند.

2. آماده‌سازی مواد کاشت ناخن

در این مرحله نوبت به آماده‌سازی مواد برای کاشت ناخن می‌رسد. توصیه می‌کنیم که در ابتدا صرفا به اندازه یک ناخن مواد آماده کنید. ممکن است به هر دلیلی استفاده از مواد خاصی برای شما حساسیت به دنبال داشته باشد. برای در امان ماندن از این حساسیت بهتر است به جای همه انگشتان، ابتدا صرفا فرآیند کاشت یکی از ناخن‌ها را انجام دهید. در روش کاشت ناخن با ژل، کار خاصی نباید انجام شود. ولی برای آماده سازی مواد پودری لازم است که لیکوئید مایع و آکریلیک با هم ترکیب شوند تا پودر لازم برای کاشت حاصل شود.

3. تمیز کردن ناخن

در جریان آموزش کاشت ناخن روی موضوع ضدعفونی کردن سطح ناخن‌ها قبل از بارگذاری مواد روی آن‌ها تأکید می‌شود. برای این منظور سطح ناخن‌ها را با پنیه آغشته به استون پاک می‌کنند. به این ترتیب ناخن‌ها برای آغاز فرآیند کاشت آماده می‌شوند.

4. زیرسازی ناخن

در این مرحله ابتدا باید ناخن را به صورت یکدست کوتاه کنید. پس از آن لازم است که قطر ناخن‌ها کمتر شوند. برای این منظور باید از سوهان برقی استفاده کنید. همچنین سطح ناخن‌ها با استفاده از سوهان برقی به آرامی تراشیده می‌شوند. در ادامه باید ناخن را از کوتیکول زیرین آن جدا کرد. این کار باعث می‌شود تا ناخن مصنوعی راحت‌تر و بهتر در موقعیت خود قرار بگیرند. برای اینکه در زمان انجام این کار، افراد احساس درد نکنند بهتر است که ناخن خیس شود. معمولا ابزار چوبی مخصوصی برای این منظور استفاده می‌شود. اجرای دقیق و اصولی زیرسازی ناخن نیاز به تمرین و کسب مهارت زیادی دارد.

5. برطرف کردن رطوبت و چربی سطح ناخن

قبل از بارگذاری مواد روی ناخن باید حتما رطوبت و چربی سطح آن پاک شوند. این کار به چسبندگی بهتر مواد روی سطح ناخن کمک می‌کند. بهترین راه برای این منظور استفاده از پرایمر ناخن است. البته در مواقعی نیز با استفاده از یک پنبه آغشته به استون این کار انجام می‌شود که نتیجه مشابه پرایمر را به دنبال ندارد. پرایمرها ماهیت اسیدی دارند و باید به میزان کم استفاده شوند. به این ترتیب همه‌چیز برای کاشت ناخن مهیا می‌شود.

6. موادگذاری ناخن

نوبت به مهم‌ترین مرحله آموزش کاشت ناخن می‌رسد. در این مرحله باید مواد به میزان مناسب روی ناخن قرار بگیرد و سپس چسبانده شوند. لازم است بعد از قرار دادن مواد روی هر ناخن صبر کنید تا کاملا خشک شود. جانمایی ناخن مصنوعی نیاز به تمرین دارد تا به تسلط کافی دست پیدا کنید. استفاده از چسب باید به میزان کافی صورت بگیرد تا باعث آسیب رسیدن به پوست دست نشود. برای قرار دادن مواد روی سطح ناخن باید از براش‌های مخصوص استفاده کنید.

7. تکمیل فرآیند کاشت ناخن

تا اینجا عملا مراحل کاشت ناخن به پایان رسیده است. اجرای مرحله هفتم بسته به نظر مشتریان دارد. اگر شکل و شمایل خاصی برای ناخن مد نظر دارید، باید با استفاده از سوهان، سطح ناخن مصنوعی را تراش دهید تا نتیجه مد نظر حاصل شود. در پایان از کاور ناخن برای پوشش‌دهی سطح ناخن مصنوعی استفاده می‌شود. کاورها در رنگ‌های مختلفی وجود دارند که بسته به سلیقه مشتری استفاده می‌شوند. ناخن کاشته شده معمولا به مدت 2 هفته قابل استفاده است. پس از این مدت ناخن طبیعی رشد می‌کند. بنابراین لازم است که مجددا نسبت به کاشت ناخن اقدام کنید یا ناخن کاشته شده را ترمیم نمایید.

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی

آموزش کاشت ناخن با آموزشگاه الهه

در این مقاله به آموزش روش‌های کاشت ناخن به صورت گام به گام پرداختیم. آموزشگاه زیبایی الهه مفتخر است که دوره آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه‌ای را برای هنرجویان علاقه‌مند در سراسر کشور برگزار می‌کند. این دوره آموزشی به صورت گروهی، نیمه‌خصوصی و خصوصی مطابق با درخواست هنرجویان عزیز برگزار می‌شود. علاوه بر آن شرایط لازم برای حضور هنرجویان از شهرهای مختلف کشور در دوره نیز فراهم شده است. در صورتی که در خصوص این دوره آموزشی و نحوه شرکت در آن سؤالی دارید، با ما تماس بگیرید. همکاران ما راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

سؤالات متداول

1. بازار کار کاشت ناخن چطور است؟

بازار کار کاشت ناخن نیز مانند سایر حوزه‌های آرایشگری در کشور در وضعیت نسبتا مناسبی به سر می‌برد و افراد ماهر در این زمینه می‌توانند شغل مناسبی برای خود دست و پا کنند.

2. آیا امکان مهاجرت با آموزش کاشت ناخن وجود دارد؟

بله؛ شما عزیزان با شرکت در دوره‌های آموزش آرایشگری، دریافت مدارک معتبر و همچنین داشتن سابق کار می‌توانید از فرصت مهاجرت کاری به کشورهای مختلف بهره‌مند شوید.

3. چه مدارکی با شرکت در دوره آموزش کاشت ناخن آموزشگاه الهه به هنرجویان اعطا می‌شود؟  

بهترین گزینه برای آموزش کاشت ناخن با مدرک بین‌المللی در تهران، آموزشگاه الهه است. کلیه هنرجویان که دوره آموزشی را موفقیت پشت سر می‌گذارند، برای دریافت مدرک فنی حرفه‌ای به این سازمان معرفی می‌شوند. علاوه بر آن امکان دریافت مدارک بین‌المللی TAB و QLA نیز برای متقاضیان وجود دارد.

4. چگونه از کیفیت دوره آموزشی کاشت ناخن آموزشگاه الهه اطمینان حاصل کنم؟

شما عزیزان می‌توانید یک جلسه به صورت رایگان در دوره آموزش کاشت ناخن آموزشگاه زیبایی الهه شرکت کنید. پس از آن در صورت رضایت می‌توانید برای شرکت در ادامه جلسات دوره ثبت نام کنید.

5. آیا آموزش کاشت ناخن به صورت عملی صورت می‌گیرد؟

بله؛ در آموزشگاه الهه کلیه ابزار و لوازم مورد نیاز برای کاشت ناخن در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرد. سپس در طول دوره تمام سرفصل‌های آموزشی به صورت عملی آموزش داده شده و با تمرین و تکرار هنرجویان به تسلط کامل دست پیدا می‌کنند.

دوره کاشت ناخن

به همراه مدرک فنی و حرفه ای

ثبت نام دوره
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *