نانوگلوبال مو چیست؟ + مزایا و معایب آن

داشتن مو‌هایی سالم و مرتب تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت چهره‌ی افراد دارد. از این رو امروزه بسیاری از افراد و به ویژه بانوان به دنبال راهی برای افزایش کیفیت و زیبایی مو‌های خود هستند. یکی از راه‌های موثر برای افزایش سلامت و زیبایی مو‌ها استفاده از تکنیک نانوگلوبال مو می‌باشد. کراتین نانوگلوبال روشی درمانی برای مراقبت از مو است. در این روش ساختار مو‌ها با کراتین نانوگلوبال پر شده و باعث ایجاد نرمی و درخشندگی در مو‌ها می‌شود. استفاده از نانوگلوبال رشته‌های نامنظم و مجعد مو را به تارهایی صاف و درخشنده تبدیل می‌کند از این رو می‌تواند فرم مو‌ها را بسیار جذاب جلوه دهد. لازم به ذکر است که استفاده از تکنیک نانوگلوبال برای افرادی که مو‌های بلوند و رنگ کرده دارند مناسب نیست و استفاده از آن برای افرادی که مو‌های نسبتا سالم با آسیب‌دیدگی کم دارند پیشنهاد می‌شود. برای آشنایی بیشتر با نانوگلوبال مو در ادامه این مطلب به بررسی تفاوت نانوگلوبال با کراتین عادی، مراحل انجام نانوگلوبال مو، مزایا‌ی نانوگلوبال، معایب و عوارض نانوگلوبال و مراقبت‌های پس از انجام آن خواهیم پرداخت.  

تفاوت کراتین نانوگلوبال با کراتین معمولی چیست؟

برای بهبود و تقویت مو‌ها و ایجاد درخشندگی و صافی در آن‌ها، نانوگلوبال مو روشی پیشرفته‌تر از کراتین معمولی به حساب می‌آید که در زمینه بهبود مو‌ها بسیار موثر بوده و میان بسیاری از بانوان دارای محبوبیت می‌باشد. در حقیقت فرایند تولید و اثرات هر دو یکسان نبوده و به عنوان اساسی‌ترین تفاوت آن‌ها شناخته می‌شود. کراتین نانوگلوبال همانطور که از نامش هم پیدا است برای بهبود مو‌ها از ساختار نانو استفاده می‌کند و به این معناست که اندازه ذرات کراتین نانوگلوبال از کراتین معمولی ریز‌تر است. از این رو ریز بودن ذرات نانوگلوبال باعث می‌شود که مواد کراتین به طور عمیق‌تری به مو نفوذ کند که تاثیر بسیاری در افزایش بهبود مو‌ها دارد. یکی از تفاوت‌های دیگر کراتین نانوگلوبال با کراتین معمولی در وجود مواد تغذیه کننده در آن است. نانوگلوبال علاوه بر کراتین دارای مواد تغذیه کننده مانند آمینو اسید‌ها، روغن‌های طبیعی و ویتامین‌ها نیز می‌باشد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توانیم به این نتیجه برسیم که نانوگلوبال مو به طور کلی نسبت به کراتین معمولی دارای قدرت تغذیه و تقویت بیشتری است و می‌تواند مو‌های ضعیف و آسیب‌دیده را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

مراحل انجام نانوگلوبال مو

استفاده از تکنیک نانوگلوبال مو روی بسیاری از مو‌ها امکان پذیر بوده و می‌تواند طی فرایندی کوتاه و آسان موجب تقویت و ایجاد نرمی و درخشندگی در مو‌ها شود. انجام کراتین نانوگلوبال مو نیز مانند هر فرایند دیگری دارای مراحل خاصی ‌می‌باشد که انجام اشتباه آن‌ می‌تواند باعث آسیب به مو‌ها شود. از این رو برای استفاده از آن باید به خوبی با مراحل کار آشنایی داشته باشید و برای انجام این کار به افراد متخصص مراجعه کنید. انجام کراتینه مو شامل مراحل زیر می‌باشد.

 1. برای رفع هرگونه چربی و روغن ابتدا مو‌ها با شامپویی مناسب به خوبی شسته می‌شوند.
 2. بعد از شستشو مو‌ها با حوله به خوبی خشک می‌شوند.
 3. در این مرحله کرم کراتین مورد نظر با توجه به محصول انتخابی نانوگلوبال به مدت ۳۰ الی ۶0 دقیقه روی مو‌ها می‌ماند تا کاملا جذب شود.
 4. پس از اعمال کرم کراتین مو‌ها توسط اتو مو اتو کشی می‌شود و ۱۵ تا ۳۰ دقیقه برای خنک شدن به آن فرصت داده می‌شود.
 5. پس از خشک شدن مو‌ها مجدد شستشو و آبکشی می‌شوند.
 6. در نهایت مو‌ها با سشوار و بدون استفاده از برش و شانه خشک می‌شوند.

بیشتر بخوانید: ریباندینگ مو چیست؟ مراحل، مزایا و معایب آن

مزایا انجام نانوگلوبال مو

به طور کلی یکی از مزیت‌های اصلی نانوگلوبال مو کمک به درمان مو‌های آسیب دیده است. استفاده از این تکنیک باعث خواهد شد که مو‌های آسیب دیده شما به مو‌هایی ضخیم، ابریشمی، لخت و درخشان تبدیل شود. علاوه بر تمامی این موارد استفاده از نانوگلوبال مو خاصیت درمانی نیز دارد و باعث آبرسانی مو‌ها، تقویت و جلوگیری از ریزش‌ مو‌ها، رفع آسیب‌های دکلره مو و رفع وزی مو می‌شود. از این رو استفاده از این تکنیک مزیت‌های متعددی را به دنبال خواهد داشت و ارزش هزینه کردن برای تقویت مو‌ها را دارد. لازم به ذکر است که تمامی تکنیک‌های صافی و کراتین مو مانند نانوگلوبال مو فرایندی حساس بوده و انجام اشتباه آن می‌تواند برای مو‌ها مضر باشد. در نتیجه برای مشاهده نتیجه‌ای رضایت بخش و مناسب باید برای انجام این کار به افراد متخصص در این حوزه مراجعه نمایید.

معایب انجام نانوگلوبال مو

انجام تکنیک نانوگلوبال مو مانند هر روش دیگری در کنار مزایای متعدد دارای معایب و عوارض نیز هست. از آنجایی که مواد استفاده شده در نانوگلوبال مو شیمیایی هستند هر چقدر هم که به مو‌ها جلوه‌ای صاف و درخشان بدهند همچنان می‌توانند برای مو آسیب‌هایی را به دنبال داشته باشند. علاوه بر این استفاده از مواد نامرغوب و یا انجام اشتباه مراحل نانوگلوبال می‌تواند به مو‌ها آسیب‌های زیادی برساند و عوارض جدی را به دنبال داشته باشد. همچنین استفاده از مواد نانوگلوبال روی مو‌هایی که به تازگی دکلره شده‌اند می‌تواند مو‌ها را آسیب‌پذیر‌تر کند.

مراقبت‌های پس از انجام نانوگلوبال مو

 نانوگلوبال مو یکی از روش‌های محبوب برای تقویت و ایجاد لطافت در مو‌ها می‌باشد. اما برای افزایش ماندگاری و حفظ نرمی و لطافت مو لازم است که مواردی رعایت شوند. نانوگلوبال مو نیز مانند هر تکنیک دیگری علاوه بر مزایای متعدد می‌تواند آسیب‌هایی را نیز به دنبال داشته باشد.  از این رو برای جلوگیری از بروز ‌هرگونه آسیبی پس از انجام کراتین نانوگلوبال باید از مو‌های خود به خوبی نگهداری کنید. مراقبت‌های لازم پس از انجام نانوگلوبال مو شامل موارد زیر می‌باشد.

 • برای شستشوی مو‌ها از شامپو‌های مناسب استفاده کنید.
 • از کرم نرم کننده مو استفاده نمایید.
 • تا سه روز بعد از کراتین از شستشو و بستن مو‌‌های خود خودداری نمایید.
 • حداقل تا دو هفته بعد از نانوگلوبال مو‌های خود را رنگ نکنید.
 • از ماسک مو استفاده کنید.
 • تا ۳ روز بعد از کراتین از شنا در استخر و دریا خودداری نمایید.
 • برای افزایش ماندگاری نانوگلوبال تا حد امکان از قرارگیری مو‌ها در محیط‌های بسیار گرم جلوگیری کنید.

سخن پایانی

 مو‌ها تاثیر بسیار زیادی در جذابیت ظاهر افراد دارند. شرایط محیطی، ژنتیک و رنگ کردن زیاد مو می‌تواند باعث ضعیف و آسیب‌پذیر شدن مو‌ها شود. از این رو امروزه بسیاری از افراد و به ویژه بانوان به دنبال روش‌هایی مطمعن برای تقویت مو‌ها هستند. یکی از روش‌های محبوب در این زمینه کراتین نانوگوبال مو می‌باشد. کراتین نانوگلوبال باعث تقویت، درخشندگی و ایجاد نرمی و لطافت در مو‌ها می‌شود. برای استفاده از این روش و جلوگیری از آسیب‌های آن بهتر است پیش از هر اقدامی از مزایا، معایب، مراحل انجام آن و اطلاعات دیگر آگاهی پیدا کنید و برای انجام آن به افراد متخصص مراجعه کنید تا از داشتن مو‌هایی لطیف و زیبا لذت ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *