تفاوت کاشت با اکستنشن مژه + انواع روش ها، مزایا و معایب

داشتن صورتی شاداب و زیبا دغدغه اکثر افراد مخصوصا خانم‌ها می‌باشد. داشتن چشمانی زیبا، مژه‌های پرپشت و بلند باعث افزایش زیبایی صورت و شاداب نشون دادن چهره شما می‌شود. در حال حاضر تکنیک‌های زیبایی بسیاری در سطح جهان انجام می‌شود که استفاده از آن باعث پرپشتی و زیبایی مژه‌های شما می‌شود. دو مورد از کاربردی‌ترین و موثرترین تکنیک‌های زیبایی مژه‌ها کاشت و اکستنشن مژه می‌باشد. کاشت مژه یک روش نوین در درمان کم پشتی مژه‌ها است که به علت‌های مختلفی نظیر آسیب به پلک، ژنتیک، استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت و… به وجود آمده است می‌باشد. کاشت مژه در واقع یک عمل زیبایی موثر برای افزایش پرپشتی مژه‌ها می‌باشد. اکستنشن مژه نیز یک روش موثر و بی‌خطر برای درمان کم پشتی مژه‌ها می‌باشد. مژه‌های کم پشت می‌تواند به علت حادثه، استفاده از لوازم آرایشی بی‌کیفیت، ژنتیک و… به وجود بیایند اما با اکستنشن مژه می‌توانید کمبود و یا کوتاهی مژه‌های خود را جبران کنید. در این مقاله به بررسی کاشت و اکستنشن مژه، تفاوت اکستنشن و کاشت مژه، انواع، مزایا و معایب و مراقبت‌های پس از آن ها می‌پردازیم.

تفاوت کاشت مژه با اکستنشن مژه

هر دو روش ( اکستنشن مژه و کاشت مژه) به پرپشتی و زیبایی مژه‌ها کمک می‌کند اما تفاوت‌هایی نیز دارند. یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های اکستنشن مژه با کاشت مژه در جنس موی مصرفی است. در کاشت مژه مو از قسمت پشتی سر جدا شده و پس از آنالیز در صورت تایید عمل پیوند مژه صورت می‌گیرد. اما اکستنشن مژه با موی مصنوعی بوده و توسط چسب مخصوص انجام می‌شود. همچنین مدت زمان انجام این تکنیک‌های زیبایی با هم متفاوت بوده و ماندگاری کاشت مژه از اکستنشن مژه بالاتر است. در کاشت مژه که یک روش تهاجمی است نیاز به بی‌حسی و یا بی‌هوشی وجود دارد و توسط پزشک متخصص انجام می‌شود ولیکن اکستنشن مژه به هیچ یک از این‌ها نیاز نداشته و خطر آن کمتر می‌باشد.

کاشت مژه چیست؟

کاشت مژه (Eyelash transplant) یک عمل زیبایی بوده که در آن قسمتی از موهای پشت سر که از نظر ضخامت و اندازه مناسب کاشت مژه می‌باشد جدا شده و جهت کاشت در پلک بالا و یا پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر چه بیشتر افراد کاشت مژه را در جهت پرپشتی مژه‌ها و زیبایی انجام می‌دهند اما این عمل برای افرادی که در اثر حادثه و یا آسیب به صورت و چشم‌ها مژه‌هاشون رو از دست داده‌اند مناسب بوده و به افرادی که به صورت ژنتیکی مژه‌های کوتاه و کم پشت دارند پیشنهاد می‌شود. کاشت مژه نسبت به اکستنشن مژه ماندگاری بیشتری داشته و برای افرادی که عارضه پزشکی جدی ندارند و از نظر جسمانی وضعیت خوبی دارند پیشنهاد می‌شود.

خدمات ما: خدمات اکستنشن و کاشت مژه

انواع کاشت مژه

کاشت مژه انواع مختلفی داشته که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. انواع کاشت مژه عبارتند از کاشت روسی، تار به تار، گربه‌ای، مدل سنجابی، ابریشمی، چند بعدی، اسپایکی، کلاسیک، نچرال، عروسکی، هیبرید، کاشت مژه دائم و موقت. در این بخش به معرفی تعدادی از انواع کاشت مژه می‌پردازیم.

کاشت مژه تار به تار

این مدل از کاشت مژه به صورت کاملا طبیعی انجام شده و تشخیص آن بسیار سخت می‌باشد. در این روش موها تار به تار کاشته شده و جایگزینی با دقت و ظرافت بسیار صورت می‌گیرد. تکنیک کاشت مژه تار به تار یا Strand by Strand  باعث پرپشتی و زیبایی مژه چشمان شما می‌شود.

کاشت مژه هیبرید

در کاشت مژه هریبرید از یک روش درمانی استفاده می‌شود که باعث می‌شود حجم و طول مژه‌های شما تغییر کرده و مژه‌ها حجیم‌تر و بلندتر دیده شود. این تکنیک کاشت مژه ظاهری نرم و بافت دار به مژه می‌دهد و دوام به نسبت بالای ( 8 هفته ) دارد.

کاشت مژه عروسکی

کاشت مژه عروسکی یک سبک زیبا برگرفته از چشم‌های عروسک‌ها می‌باشد. در این تکنیک مژه‌های اطراف چشم کوتاه‌تر بوده و مژه‌های اواسط پلک بلندتر می‌باشد. به افرادی که چشم‌های ریز و یا بادامی شکل دارند این نوع از کاشت مژه پیشنهاد می‌شود که باعث می‌شود چهره شاداب‌تری داشته باشند.

کاشت مژه کلاسیک

این سبک از پیوند مژه بسیار ویژه‌تر بوده و در زمان عمل از بهترین لوازم استفاده کرده و عمر طولانی‌تری دارد. این تکنیک به مراقبت بیشتری نیاز داشته و یه راه برای لیفت چشم‌ها و درمان کم پشتی مژه‌ها می‌باشد.

کاشت مژه موقت

کاشت مژه موقت یک روش  ساده و قدیمی برای داشتن مژه‌های پرپشت می‌باشد. به این صورت که با چسب مو را به پلک و بن مژه چسبانده و در صورت لزوم قابلیت جدا شدن دارد. این تکنیک به نسبت قیمت پایین‌تر و دوام کمتری دارد.

مراقبت‌های بعد از کاشت مژه

پس از انجام هر عمل زیبایی باید مواردی رعایت شود تا فرد آسیب نبیند. در این بخش به بررسی مراقبت‌های بعد از کاشت مژه می‌پردازیم. نکاتی که بعد از کاشت مژه باید رعایت کنید به شرح زیر است.

 • تا 3 روز بعد از کاشت مژه نباید آب به چشمانتان برخورد کند چون باعث شل شدن ریشه مژه شده و ممکن است کاشت از بین برود.
 • تا یک هفته پس از کاشت مژه آرایش نکنید.
 • از تماس مژه‌ها با بالشت (موقعه خواب) و عینک در هفته اول بعد از کاشت خودداری کنید.
 • تا یک هفته در معرض دود سیگار، قلیان و گرد و غبار قرار نگیرید.
 • به مدت 3 تا 5 روز بعد از کاشت مژه استراحت کرده و بعد فعالیت روزانه خود را آغاز کنید.
 • در روزهای اولیه در برابر آفتاب قرار نگیرید.
 • تا یک ماه از رفتن به استخر پرهیز کنید.

 در آخر محل کاشت مژه را در 24 ساعت اول پس از کاشت خشک و تمیز نگه دارید و در محیط‌های مرطوب ( در محیط‌های که بخار وجود دارد مانند سونا و حمام آب گرم طولانی) به مدت طولانی قرار نگیرید.

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه یا Eyelash Extension یک روش آسان برای درمان کم پشتی مژه‌ها بوده که در این روش از موهای مصنوعی که به مژه‌های شما ( از نظر رنگ و جنس) شباهت زیادی دارند استفاده می‌شود. موهای مصنوعی با چسب مخصوص به صورت تار به تار در بین مژه‌های اصلی شما قرار داده می‌شود و از این رو ظاهری طبیعی و زیبا دارد. اکستنشن مژه باعث پرپشت شدن مژه‌ها شده و برای هر چشم بین 40 تا 60 دقیقه زمان می‌برد. کیفیت مژه و چسب در میزان ماندگاری اکستنشن بسیار موثر می‌باشد. اکثرا افراد از اکستنشن مژه برای جایگزینی ریمل استفاده کرده و زمان آرایش خود را کاهش می‌دهند.

انواع اکستنشن مژه

بر اساس نوع چشم و سلیقه خانم‌ها اکستنشن مژه در انواع مختلف نظیر اکستنشن مژه والیوم، کلاسیک، روباهی، سنجابی، گربه‌ای، اسپایکی و… انجام می‌شود. در این بخش به بررسی تعدادی از انواع اکستنشن مژه خواهیم پرداخت.

اکستنشن مژه کلاسیک

در این روش از تارهای تک تک برای حجیم سازی مژه‌ها استفاده شده و ظاهری ظریف و زیبا به مژه‌ها می‌دهد. این سبک از اکستنشن مژه ظاهری کاملا طبیعی و زیبا به چشم‌ها می‌دهد.

اکستنشن مژه والیوم

در این تکنیک از موهای پرتر برای اکستنشن استفاده شده و از این رو ظاهری حجیم و و زیبا را برای مژه‌های شما فراهم می‌آورد. این مدل برای افرادی که مژه‌های کم پشت و کوتاهی دارند مناسب می‌باشد.

اکستنشن مژه روباهی

در این مدل از اکستنشن مژه موهای ظریف‌تر و کوتاه‌تر در اواسط چشم و موهای بلندتر در دو طرف چشم قرار می‌گیرند دقیقا برعکس مدل عروسکی که موهای بلندتر در اواسط چشم و موهای کوتاه‌تر در اطراف چشم قرار می‌گیرد.

اکستنشن مژه اسپایکی

در این روش موها به گونه‌ای چسبانده می‌شوند که مژه‌ها حالت دسته دسته گرفته و جدا از هم هستند. در این مدل از نوارهای 2 تا6  تایی مژه استفاده می‌کنند. این نوع از اکستنشن مژه ظاهری خاص و جذاب به چشم‌ها می‌دهد.

آموزش ببینید: دوره آموزش کاشت و اکستنشن مژه

مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه

در اکستنشن مژه به علت استفاده از چسب مژه مراقبت‌های زیادی باید صورت گرفته تا اکستنشن عمر مفیدی داشته باشد. اکستنشن مژه یک راه موقت می‌باشد که مراقبت‌های صحیح از آن در دوام طولانی آن بسیار موثر است. مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه عبارتند از:

 • به مدت 48 ساعت حمام نروید زیرا برخورد آب با مژه‌های شما باعث از بین رفتن چسب مژه و یا ضعیف شدن آن می‌شود.
 • از در معرض بخار غلیظ قرار گرفتن خودداری کنید.
 • از مالیدن چشم‌ها در 48 ساعت اول به شدت بپرهیزید زیرا علاوه بر آسیب به اکستنشن مژه باعث انتقال آلودگی‌ها به داخل چشم می‌شود.
 • به مدت 48 ساعت از آرایش چشم‌ها خودداری کنید.
 • برای مرتب ماندن مژه‌ها و حفظ حالت اولیه مژه‌ها از برش اسپولی استفاده کنید. بهتر است صبح‌ها که در اثر خواب مژه‌ها بهم ریخته می‌شوند عمل شانه کردن را انجام دهید.

مزایا و معایب اکستنشن مژه

هر تکنیک و یا روش زیبایی دارای مزایا و معایبی می‌باشد که قبل از انجام تکنیک باید به آن توجه داشته باشید. مزایای اکستنشن مژه ساده و واضح است زیبایی و پرپشتی مژه‌ها، قابل تنظیم، تا حدودی ضد آب، بدون درد، خطر کمتر نسبت به کاشت مژه، دوام به نسبت بالا، افزایش شادابی و زیبایی چشم‌ها و… از مزایای برجسته اکستنشن مژه می‌باشد. معایب اکستنشن مژه عبارتند از چسبندگی مژه‌ها، ورم چشم، ریزش مژه، عفونت و یا آلرژی چشم‌ها، هزینه بالا، مراقبت مداوم و… . که تمام این موارد با مراجعه به کلینیک و سالن‌های معتبر قابل پیشگیری است. محیط انجام اکستنشن باید پاک بوده و هیچگونه آلودگی نداشته باشد. همچنین اکستنشن مژه باید نزد فردی متخصص و مجرب انجام شده تا از هرگونه آسیب و یا خطا جلوگیری شود.

سخن پایانی

کاشت مژه یک تکنیک زیبایی کاربردی برای بازگرداندن مژه‌های پرپشت و یا درمان کم پشتی مژه‌ها می‌باشد. مژه‌های پرپشت و بلند اعتماد به نفس افراد را بالا برده و زیبایی و شادابی را برای شما به ارمغان می‌آورد. اما دقت داشته باشید که کاشت مژه باید در یک مرکز معتبر و توسط متخصص مجرب صورت گرفته تا از آسیب‌های احتمالی آن جلوگیری شود. قبل از مراجعه به مراکز معتبر کاشت حتما با پزشک خود مشورت کرده تا از هرگونه خطر احتمالی جلوگیری شود. و همچنین اکستنشن مژه باعث زیبایی و طراوت بسیار زیادی چهره شما شده و یک روش تقریبا ایمن برای درمان کم پشتی مژه‌ها می‌باشد. اکستنشن مژه‌ها تقریبا دوام بالایی داشته اما نیاز به مراقبت‌های بسیاری دارد. اکستنشن مژه باعث حذف ریمل از لوازم آرایش شما شده و آرایش را برای شما آسان‌تر و خوشایندتر می‌کند. اکستنشن مژه‌ها باعث لیفت و شادابی چشم‌ها شده و ظاهری با طراوت و شاداب به صورت شما می‌دهد.. به طور کلی اکستنشن مژه‌ها بی خطر می‌باشد اما قبل از انجام آن حتما با پزشک خود مشورت کرده و برای انجام تکنیک اکستنشن مژه به یک کلینیک و مرکز معتبر مراجعه کنید تا از آسیب‌های احتمالی به چشم  جلوگیری شود. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *