انتخاب مدل موی کوتاه جذاب متناسب با فرم صورت

موها بخش مهمی از ظاهر افراد بوده و نشان دهنده شخصیت و درون افراد می‌باشد. بسیاری از افراد با رنگ کردن مو، کوتاه کردن مو و یا حالت دادن به آن به آراستگی خود کمک کرده و زیبایی ظاهری خود را افزایش می‌دهند. اما نکته مهم این است که هر کدام از این موارد باید با چهره و استایل شما سازگار باشد تا جلوه زیبایی به شما ببخشد. اکثر افراد به خصوص خانم‌ها از کوتاهی موهای خود وحشت داشته بنابراین هرگز موهای خود را کوتاه نمی‌کنند و این در حالی است که برخی از افراد با داشتن موهای کوتاه زیباتر بوده و جلوه چهره آن‌ها چند برابر می‌شود. برای پی بردن به این موضوع که موی کوتاه به شما می‌آید یا نه یک آزمون ساده وجود دارد که با انجام آن می‌توانید به راحتی پی به این موضوع ببرید. این آزمون به آزمون 2.25 معروف است. برای این آزمون ابتدا یک مداد را به صورت افقی زیر چانه خود قرار داده و یک خط کش را از زیر گوش تا چانه خود امتداد داده و جای که خط کش و مداد به هم می‌رسند را اندازه بگیرید این عدد اگر 2.25 اینچ یا 5.5 سانتی متر بود موی کوتاه برای شما مناسب می‌باشد و اگر از این اندازه بیشتر بود از کوتاه کردن موهای خود صرف نظر کنید. کوتاهی موها اغلب ترسناک بوده ولیکن برای برخی از افراد بسیار مناسب و عالی می‌باشد. در ادامه به بررسی انواع فرم‌های صورت، انواع کوتاهی مو، فواید کوتاهی مو، نکات قبل از کوتاهی مو و مراقبت‌های پس از آن می‌پردازیم.

انواع فرم‌های صورت

توجه به فرم‌ صورت یکی از نکات کلیدی در داشتن موهای خوش فرم و متناسب با چهره است. لازم به ذکر است که هر فرد بر اساس فرم چهره نوع خاصی ازمدل مو برایش مناسب بوده و زیبایی چهره‌اش را چند برابر می‌کند. در این بخش به بررسی انواع فرم‌های صورت پرداخته و نکاتی را درباره کوتاهی مو هریک از آن‌ها بیان می‌کنیم.

فرم صورت بیضی

معمولا برای این فرم از صورت موهای چتری پیشنهاد شده و همچنین موهای فر بلند می‌تواند ظاهری زیباتر به چهره شما ببخشد. البته که موهای کوتاه و زاویه‌دار نیز برای این فرم صورت مناسب است. اکثرا مدل موهای مختلفی به این فرم از صورت آمده و از این رو انتخاب را برای افراد با فرم صورت بیضی شکل آسان‌تر می‌کند.

فرم صورت مربعی

فرم صورت‌های مربعی به دلیل واضح بودن خطوط و زوایه‌های صورت باید از مدل موهای که باعث گردی صورت می‌شوند استفاده کرد. از چتری زدن موها یا کوتاه کردن یکنواخت موها جلوگیری کنید زیرا مربعی بودن فرم صورت را افزایش می‌دهد.

فرم صورت قلبی شکل

مدل موهای کوتاه که تا چانه و یا کوتاه‌تر از چانه باشد برای این افراد با فرم صورت قلبی مناسب است و باعث کاهش جلوه‌ای قلبی صورت می‌شود.

فرم صورت گرد

برای کاهش گردی صورت باید از مدل موهای کوتاه پیکسی استفاده کرده و یا از یک مدل موی بلند لایه لایه موج دار استفاده کنید. مدل موهای که پشت مو کوتاه‌تر از جلویی آن است برای افرادی که فرم صورت گرد دارند بسیار مناسب است.

علاوه بر موارد بالا فرم بدن نیز در انتخاب مدل موی مناسب بسیار مهم بوده و با توجه به فرم بدن خود مدل موی کوتاه و یا بلند برای شما مناسب بوده و باعث افزایش زیبای چهره و استایل شما می‌شود.

انواع مدل‌های کوتاهی مو

در این بخش به بررسی تعدادی از انواع مدل‌های کوتاهی مو می‌پردازیم و هر کدام  را از نظر جلوه‌ای که به صورت و اجزایی آن می‌دهد بررسی می‌کنیم.

آموزش ببینید: دوره آموزش کوتاهی مو

مدل موی کوتاه پیکسی بلند

این مدل موی کوتاه برای خانم‌های که  موهای کم پشتی دارند مناسب است و باعث پرپشت دیده شدن موها می‌شود.

 

مدل موی باب کوتاه زاویه دار

این مدل مو برای خانم‌های که قصد دارن گردن کشیده‌تری داشته باشند مناسب است. زاویه دار بودن این مدل به کشیده‌تر نشان دادن گردن کمک می‌کند.

 

مدل موی کوتاه باب مجعد

این مدل مو ترند سال 2023 بوده و با رنگ کردن مناسب موها جلوه‌ای زیبایی به صورت و چهره شما می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع مدل موی زنانه + پرطرفدارترین ها

مدل موی کوتاه برای صورت گرد

این مدل مو برای افرادی که صورت گردی دارند مناسب بوده و در این مدل موی کوتاه با خرد کردن موها از گردی صورت کاسته می‌شود.

سایر مدل‌های کوتاهی مو عبارتند از مدل موی کوتاه پیکسی بلند زاویه‌درا، کوتاه پیکسی لایه‌ای، باب نقره‌ای زاویه‌دار، باب پریشان و… البته بر اساس حالت مو و سن افراد مدل موهای متفاوت دیگری قابل اجرا بوده که باعث زیبایی بیشتر خانم‌ها می‌شود.

فواید کوتاهی مو

کوتاهی موها دارای فواید بسیار زیادی بوده که در این بخش به بیان تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت. تعدادی از فواید کوتاهی مو به شرح زیر است.

  • کاهش خشکی مو
  • درمان موخوره
  • تقویت موهای کم پشت
  • تقویت ریشه موهای آسیب دیده
  • ایجاد آراستگی ظاهری
  • و…

البته فواید موها بسیار بیشتر از موارد ذکر شده می‌باشد. کوتاهی موها باعث افزایش جلوه‌ای چهره و تقویت موها می‌شود.

نکاتی که باید قبل ار کوتاه کردن موها بدانید

نکاتی وجود دارد که بهتر است پیش از کوتاهی مو از آن‌ها اطلاع داشته تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود. کوتاه کردن موها ارتباط مستقیمی با افزایش رشد مو نداشته فقط باعث حذف موخوره شده و از این رو به صورت غیر مستقیم باعث افزایش رشد مو می‌شود. کوتاهی موها هر 3 الی 4 ماه یک بار باید انجام شود و کوتاه کردن‌های متوالی مو خوداری کنید. قبل از کوتاه کردن موهای خود حتما آن‌ها را صاف کنید تا لایه و بافت درستی از مو را کوتاه کنید. با رعایت این نکات می‌توانید یک کوتاهی مو اصولی داشته و علاوه بر رفع موخوره باعث آراستگی و زیبایی موهای خود شوید.

سخن پایانی

داشتن موهای سالم و متناسب با چهره خود یکی از راه‌های ساده و عالی برای افزایش زیبایی چهره شما می‌باشد. کوتاهی موها باعث کاهش موخوره و براقی و طراوت موهای شما می‌شود. رعایت اصول کوتاهی مو و توجه به فاکتورهای ظاهری باعث کوتاهی مو زیبا و اصولی می‌شود. توجه داشته باشید برای سلامتی موها هر چندماه یکبار موهای خود را کوتاه کرده و موخوره گیری کنید. موها بخش مهمی از ظاهر افراد بوده و از این رو بسیار در آراستگی و جذابیت چهره موثر می‌باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *